Backlink Nedir? - Blog

Backlink Nedir?

 

Backlink Nedir?

 

Backlink bir siteden başka bir siteye verilen bağlantıdır. Site içi seo çalışmalarında anlattığımız link konusu aynı zamanda site dışı seo çalışmalarının temelini oluşturur. Backlink neden verilir? Backlink veren bir site neyi anlatmaya çalışır diye düşünebilirsiniz. Link vermek başka bir siteyi arama motorlarına ve ziyaretçilere önermek demektir. Sitenize gelen arama motorları içeriklerinizi tararken link verdiğiniz siteyi önerdiğinizi anlar. Bu site güvenilir demek anlamına da gelir.

 

Sitelerimize gelen ve yine sitelerimizden çıkan linkleri kontrol etmek her geçen gün zorlaşır. Siteniz Yıllandıkça sitenize bağlantılar doğal olarak artacaktır. Bu durum kontrol etme işlemlerini daha çok güçleştirecektir. Zamanla büyük bir backlink yapısıyla karşı karşıya alacağız.  
backlink kurgusu
 

 

Plansız, programsız bir backlink çalışmasıyla başarıya ulaşamayız. İşlemlerimizi adım adım gerçekleştirmek zorundayız. Link konusunda sitemize verilen ve sitemizden çıkan linkleri denetlememiz gerektiğini ilk olarak öğrenmemiz gereklidir. Majestic.com sitesi ile link bulma konusunda doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu site sitenizle ilgili bir çok bilgiyi de barındırmaktadır. Backlink konusunda kullanılabilecek bir diğer araç Rank Signal sitesidir. Yorumlaması oldukça basit olan bu araç sayesinde yine sitenizin link yapısını görebilirsiniz.

 

Backlink Kurgusu Nasıl Kurulur?

 

Backlink konusunda bilgilerimizi hatırladıktan sonra bu linklerle nasıl bir site dışı seo çalışması yapabiliriz bunu anlatmaya çalışalım.

 

Seo işine başladığımız andan beri yapmamız gereken ilk adım belirli bir plan ve program dahilinde hareket etmektir. Yine bu konuda yapılması gereken planlı ve adım adım belli bir düzen ile ilerlemektir. Kısaca anlatmak istediğimiz rastgele backlink almak mantığını bir kenara bırakarak belli dönemlerde ve belirli aralıklarda linkler almaktır.

 

Planlama aralığımız yaklaşık 4 6 aylık dönemler dahilinde olmalıdır. Hangi zaman aralıklarında ne kadar backlink alacağımızı önceden hesap ederek çalışmalarımızı ona göre yapmalıyız.

 

Eğer yeni bir site oluşturduysanız bu site için yapacağınız backlink çalışması diğer sitelere göre farklı olmalıdır. Yeni bir site için backlink çalışması linkinden yeni siteler için yapılacak çalışmalara ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,Yeni bir iş, Borsa Öğrenme,emes hastalığı nedir,Earn Money, almanca türkçe çeviri, cassini uzay aracı