Eski Telefondan Nasıl Yararlanabiliriz? - Blog

Eski Telefondan Nasıl Yararlanabiliriz?

 

 

Ülkemizde akıllı telefonlarda kullanıcıların telefon değiştirme süreleri altı aya kadar indi. Dolayısıyla eski telefonları çöpe atmak yerine nasıl değerlendirilmesi gerektiği konusu üzerinde artık biraz durmak gerekiyor. Birçok eski telefon maalesef herhangi bir ciddi arızası olduğundan değil işlemci hızının düşük olması, kamera çözünürlüklerinin düşük olması gibi nedenlerle değiştiriliyor. Dolayısıyla eski telefonları genel de küçük kardeşimize veya evin en kıymetli varlığı annelerimize veya yakın eş dosta vererek değerlendirmeye çalışıyoruz. Peki, eski telefonunuzu başka şekilde, sizin başka yönlü ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde değerlendiremez misiniz? Aşağıda size bu konu ile ilgili birkaç fikir vermek istiyorum.

 

Çoğu kez çocuklarımızı akıllı telefonlardan uzak tutmaya çalışsak da her tarafımızın teknoloji sarıldığı zamanımızda bunu başarabilmek artık çok zor. Eski Telefonunuza çocuğunuzun sevdiği oyunları yükleyerek kişisel gelişimize zararlı etkilerden koruma amaçlı zamanını sınırlandırarak oyun oynamasına müsaade edebilirsiniz. Bu şekilde hem çocuğunuzun kendine ait bir mini tableti olacak hem de sizden artık telefon istemeyecek.

 

  Sağlam Telefonunuzu Alternatif Değerlendirme Şekilleri

Eski telefonunuzu başucunuzda yükleyeceğiniz güzel görünümlü bir saat programı ile masa üstü saat haline getirebilirsiniz. Arzu ettiğiniz her zaman ekran görüntüsünü değiştirebileceğiniz ve aynı zaman alarm konusunda sınırsız müzik ekleyebileceğiniz, seçeneği en bol masaüstü saatiniz olsun.

 

Diğer bir alternatif ise eğer aracınızın nagivasyon cihazı yoksa güncel olarak yükleyeceğiniz yol haritası programı ile eski telefonu aracınız için nagivasyon cihazı olarak kullanabilirsiniz. Ek olarak telefona yükleyeceğiniz müzik dosyaları ile nagivasyon olarak kullanmadığınız zamanlarda, uzayıp giden yolculuklarınızda çok güzel müzik çalar olarak ta kullanabilirsiniz. Ayrıca video klipleri ile de yolculuğunuzu renklendirebilirsiniz.

 

Eski telefonu e kitaplar yükleyip arzu ettiğiniz her yerde kitap okuyarak zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

 

Ekranı geniş telefonlarınızı yatağınızın başucunda dijital resim çerçevesi olarak da kullanabilirsiniz.

 

Şüphesiz eski telefonlarınızın kameraları kolay kolay yıpranmaz. Wifi aracılığı ile internete bağlı kalan telefonunuzu yükleyeceğiniz bir program aracılığı ile küçük çocuklarınızı yatak odalarında ses ve görüntü ile birlikte internete bağlanabilen televizyonunuzda takip edebilirsiniz.

 

 Sonuç olarak;

 

Teknolojik yönden değişimin süratle ilerlediği zaman dilimi bize bunu dayatsa da yukarıda sunduğumuz alternatifler ile eski telefonunuzdan daha uzun zaman yararlanabilmeniz mümkün. Hem bu sayede yeni telefonunuzdan evdeki küçükleri uzak tutarak yeni telefonunuzun da ömrünü uzatmış olursunuz. Eğer telefonunuz arızalı ve tamiri mümkün değilse bataryasını çıkarın ve çocuklara gerçekçi bir oyuncak olarak hediye edin. Tercih sizin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,Yeni bir iş, Borsa Öğrenme,emes hastalığı nedir,Earn Money, almanca türkçe çeviri, cassini uzay aracı