İçerikte Okunma Oranı Nasıl Arttırılır? - Blog

İçerikte Okunma Oranı Nasıl Arttırılır?

 

İçeriğin Okunma Oranını Attırmanın Yolları Nelerdir?

 

Herkes yaptığı sitenin kullanıcılara ulaşmasını ve okunmasını ister. Aslında yapılan sitenin en temel gayesi budur. Yaptığınız onca emeğe rağmen kimsenin eserinizi okumadığını görmek ise tam bir hayal kırıklığı yaratır. Belkide bu durumda bir çok kişi yazmayı bırakır.

 

Böyle bir durumla karşılaşmamak adına yapılabilecek bir şeyler varmıdır? Bu konuda sizlere önerimiz sohbet tarzını kullanmak olacaktır. Okuyucuya sohbet eder bir tarz kullanabilirsiniz. Yöntem sonrası okunma oranınızda ciddi artışlar olduğunu sizlerde göreceksiniz. Eğer içeriğinizin tamamının okunup okunmadığını merak ediyorsanız Crazy Egg uygulamasını kullanabilirsiniz. Ancak bu paralı bir uygulamadır baştan belirtelim.
içeriğin okunma oranı nasıl arttırılır
 

 

Sohbet Şeklinde Yazılar yazmak Niçin İşe Yarar?

 

Bilimsel verilere göre sohbet etmek kişiler arasında yakınlaşmayı ve çeşitli hormonların salgılanmasını sağlamaktadır. Bu hormonlar aşk hormonu olarakta bilinir. Böylece empati yapmanız ve diğer insanlar gibi düşünmeniz sağlanıyor.

 

Okuyucuyla sohbet tarzında bir söyleşi sonucunda empati durumu gittikçe gelişecektir. Okuyucu size karşı daha açık olur ve sizinle aranızda bir bağ kurulur. Sohbet tarzında yazılar üretebilmenin farklı yöntemleri vardı;

 

·         Yazı içerisinde sorularınız olsun. Kullanıcıyı yazdığınız konunun içerisine çekmeye çalışın.

 

·         Sizli bizli, sen siz ve ben tarzında söylemlerle kuyucuya seslenin. Bu kelimeler olmaksızın sohbet havasında söyleşi yapmak imkansız olacaktır.

 

·         Sohbetinize bir parça mizah katın. Duygularınız, esprileriniz yazılarınız arasından görülebilsin.

 

·         Sorular sorarak kuyucuyu yazının içerisine çekmeye çalışın. Yorum bölümüne sorduğunuz sorunun cevabını isteyin.

 

Son olarak sizlere aktarabileceğimiz bir bloğun okuyucu ile sizin aranızda br iletişim aracı olduğu ve laflayarak okuyucu ile iletişime geçmeniz gerektiğidir. Böylece okuyucu ile sağlıklı bir ilişki kurabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,Yeni bir iş, Borsa Öğrenme,emes hastalığı nedir,Earn Money, almanca türkçe çeviri, cassini uzay aracı