Nitelikli Backlink Nedir?

0
28
Nitelikli Lİnk
Nitelikli Lİnk

 

Nitelikli Backlink Nedir?

 

Arama motorları ve özellikle Google son güncelleme sonrası seo mantığında değişikliğe gittiğini daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Güncelleme sonrası sitelerimize gelen backlinklerin niceliğinden çok niteliği önem kazandı. Linklerin arasında önem açısından farklılıklar oluştu. Bazı linkler değer kazanırken bazıları diğerlerine nazaran daha az değer kazandı. Kısacası nitelikten çok nicelik önem kazandı.
nitelikli backlink nedir
 

 

Bizim en büyük amacımız backlink konusunda nicelikli yani değerli linkler kazanmaktır. Linkin kalitesi linki veren sitenin kalitesiyle ölçülür. Dolayısıyla kalitesiz bir siteden alınan linkin kalitesi de düşük olacaktır.

 

Bir siteden link alırken belli başlı kurallara göre hareket etmemi gerekmektedir. Bizi öneren site içerikleri kesinlikle kopya olmamalıdır. Ayrıca uygun olmayan içeriklerde link aldığımız sitelerden olmamalıdır.

 

Backlink aldığımız site içerikleri özgünse, alanında belli bir ziyaretçi sahibiyse, anahtar kelime açısından üst sıralarda yer alıyorsa bu türden sitelerden alınan backlinkler kaliteli linktir diyebiliriz.

 

Haber sitelerinden reklam almayı düşünüyorsanız “news” kayıtlı sitelere yönlenebilirsiniz. Ayrıca çok reklam bulundurmayan ve özellikle pop up ve splash reklam olmayan sitelere yönelebilirsiniz.

 

En kaliteli backlink kaynakları sosyal ağlardır. Sosyal ağları sıkça kullanmaya özen gösteriniz. Özellikle facebook, twitter, tumblr gibi sitelerden alınacak linkler sizlere iyi bir geri dönüş olarak yansıyacaktır.

 

Site seçerken domain otoritesi kendi alanında yüksek ve trustrank değerleri de yine yüksek veya iyi sayılabilir olan sitelerden alınacak backlinkler sizlerin faydasınadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here