Online Oyun Sitesi Neresi? - Blog

Online Oyun Sitesi Neresi?

 

 

            İnternet ortamında birçok insan, vakit geçirmek için çeşitli aktiviteler gerçekleştirmektedir. Sosyal medya hesaplarında zaman geçirmek, oyunlar oynamak, kitap okumak, alışveriş yapmak, müzik dinlemek, çeşitli konularda videolar izlemek gibi birçok imkana olanak sağlayan İnternet günümüzde hayatın ta kendisi olmuştur. Yaş grubu belirtmeksizin, insanların çoğunlukla İnternet ortamında yaptığı şeylerden birisi de oyun oynamaktır. Küçük yaş gruplarına göre bazı İnternet sitelerindeki oyunlar dışında, online oyunlar vardır. Eskiden popülaritesi yüksek online oyunlardan: Knight Online, Metin 2, Silkroad, World of Warcraft, Mu gibi online oyunlar günümüzde ki popülaritesi düşmüş olup, eskisi gibi oyuncu sayısı şuan yoktur.

 

 Günümüz Oyun Sitesi

 

Bir zamanların çok oynanan oyunları, şuan oynanmama sebepleri ise; zamanla ortaya çıkan oyunlar ve oyunlara gelen yeni yenilikler yüzünden oyuncu kaybıdır. Gabe Newell’in kurduğu Steam adlı İnternet sitesinde bir çok oyuncunun çeşitli oyunlar ile tanıştığı ve kurulduğu dönemden itibaren ilgi gören, günümüzün oyun çağı olarak gösterilen bu platformda, çeşitli online oyunlar ile dünyada yeni popüler olmuş oyunların oyuncuları aynı platformda buluşarak, büyük kitleler oluşturmuştur. Bu platform, kitlelerin; birbirleriyle arkadaş olması, tanıştıkları oyunları beraber oynamalarını, sohbet etmelerine imkan tanımıştır.

 

 Oyunların Sağladıkları

 

Bahsedilen oyun platformu, günümüzde birçok insanın ekmek kapısı dahi olmuştur. Bilgisayar başında oyun oynayarak, zamanla kendi kitlesini oluşturmuş ve başka oyunlar oynayarak kitlesini dahilinde oyuna yeni başlayacak insanların dikkatini çekerek o oyuna yönelmesini sağlamasında ve bu platformun büyümesinde katkıda bulunmuştur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,Yeni bir iş, Borsa Öğrenme,emes hastalığı nedir,Earn Money, almanca türkçe çeviri, cassini uzay aracı