Pagerank Nedir? Pagerank ’in Değeri Artık Yok mu? - Blog

Pagerank Nedir? Pagerank ’in Değeri Artık Yok mu?

 

Pagerank Nedir? Pagerank ’in Değeri Artık Yok mu?

 

Pagerank konusu tıpkı backlink gibi bir çok seo uzmanınca tartışılan konulardan biriydi. Ancak son güncelleme ile birlikte Google bu tartışmalara noktayı koydu. Yapılan açıklamayla Pagerank değerinin artık önemsiz olduğu ve kaldırıldığı belirtildi.
Pagerank Nedir? Pagerank ’in Değeri Artık Yok mu?
 

 

Eskiden duymaya çok alıştığımız ancak günümüzde duyamayağımız pr5 pr6 siteler gibi klişeleşmiş kalıplar kalkmış oldu. Google’ın bu kararı vermesinde pr değerinin site yöneticileri tarafından özellikle son yıllarda çok fazla suiistimal edilmesi büyük etken oldu. Kısacası artık pr değeri tarih oldu diyebiliriz.

 

Pagerank sonrasında neler olur?

 

Kaldırılma işlemi sonrası pr değeri tüm siteler için aynı ve sıfır olarak belirlendi. Eskiden sitelerimiz için backlink araması yaparken link çıkışı alacağımız sitelerin pr değerlerine bakarak bir karar vermeye çalışırdık. Ancak bu değer o kadar suiistimal edildi ki Google kaldırmakta geç bile kaldı. Kıstas değeri pr kalktığına göre bizler kıyaslama işlemini nasıl yapmalıyız ? aslında eskiden kontrol etmemiz gereken kıstaslar halen devam etmekte. Link aldığımız sitelerin kaliteli olması konusu eskiden olduğu gibi günümüzde de sürmekte. Bunun yanında yine içeriklerimiz işe yarar ve özgün olacak. Ayrıca backlinklerimiz sayıca çok değil kalite yönünden ağırlıklı olacak.

 

Pr olarak siteleri kontrol edemediğimize göre başka bir yoldan siteleri nasıl kontrol edebiliriz? Bunun için domain otoritesi kullanılabilir. Domain otoritesi olarak moz domain authority aracını kullanabilirsiniz. Bu araç ile link almak istediğiniz sitenin yüzdelik olarak yerini görün. Bu araç ile sadece domain otoritesini ölçmekle kalmaz ayrıca sorguladığınız sitenin bir çok özelliği öğreneilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,Yeni bir iş, Borsa Öğrenme,emes hastalığı nedir,Earn Money, almanca türkçe çeviri, cassini uzay aracı