Seo İçin Site Açılış Hızı Kaç Olmalıdır ? - Blog

Seo İçin Site Açılış Hızı Kaç Olmalıdır ?

 

Site Açılış Hızı Kaç Olmalıdır ?

 

Yapılan web sitesinin başarılı olabilmesi için Seo ayarlarının tam olması gereklidir. Seo dostu olan bir site aynı zamanda kullanıcı dostu bir sitedir. Kullanıcıya dost bir sitenin en büyük özelliklerinden birsi çabuk açılması yani açılış hızı yüksek olmasıdır. Hızlı açılabilen bir web sayfası kullanıcı tarafından benimsenir ve beğenilir. Tercih edilir bir sayfa olur. Aksi taktirde kullanıcı siteden derhal ayrılır. Kullanıcılar gibi Google ve diğer arama motorları da hızlı açılan siteleri severler. Seo puanına olumlu bir yansıması olan bu durumda siteniz arama sonuçlarında yükselecektir. Peki sitemizin hızını nereden kontrol edebiliriz?
Site Açılış hızı
 

 

Bu konuda sizlere önerebileceğimiz araç Google ait bir uygulama olan Pagespeed olacaktır. Uygulama ücretsizdir ve kolaylıkla kullanabilirsiniz. Sitenizi kontrol ettiğinizde hem mobil sürümde hem de masa üstü sürümde ayarlarını görebilirsiniz. Yani hem mobil site hızı hem de masa üstü site hızınız bu araç sayesinde ölçülebilir. Puanlamaya gelince araç üzerinde mobil site için 65-70 site hızı fena sayılmayacak bir değerdir diyebiliriz. Masa üstünde hız puanı ise 75 80 aralığı hiç fena sayılmaz.

 

Sitenizin hızının düşük olduğu sonucuna varırsanız araç üzerinde hangi konularda aksaklık yaşadığınızı görebilir ve sitenize giderek bu aksaklıkları düzeltebilirsiniz. Ancak bu durumda sunu ifade etmemiz gerekir ki kodlama bilginiz yok ise mutlaka bir profesyonele danışın. Aksi taktirde sitenizi hızlandırmak adına yanlış işlemler ile sitenize erişimi bile kapatabilirsiniz.

 

Sitenizi hızlandırmak adına bu uygulama dışında sizlerin de yapabileceği başka şeyler var. Şimdi bunlardan bahsedelim.

 

Sitenizdeki Kodları Azaltın

 

Sitenizde javascript,flash ve css kodları fazlaca kullanılmışsa arama motoru örümcekleri bunları tararken zorlanır ve bu durum açılma hızının uzamasına neden olur. Yapılması gereken kodları azaltmak v İnline css mantığına göre hareket etmektir.

 

Önbellek olarak Tarayıcı Önbelleğini Tercih Edin

 

Sitenize tekrarlı gelen kullanıcılar kaynaklarınızı defalarca yüklemek zorunda değildir. Önbellekleme sayesinde siteniz ilk kez gelen kullanıcılar tekrar sitenize geldiğinde kaynak yüklemek zorunda kalmazlar.

 

Görsellerinizi Optimize edin

 

Görsellerinizi arama motorları için optimize bir duruma getirmelisiniz. Bazen görsellerin boyutunu biçimlendirmemek çok yer kaplamaya ve sayfa açılışı anında sayfanın çok yavaş açılmasına neden olmaktadır. Bu sebeple resimlerinizi optimize etmeli ve yeniden boyutlandırmalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,Yeni bir iş, Borsa Öğrenme,emes hastalığı nedir,Earn Money, almanca türkçe çeviri, cassini uzay aracı