Site dışı Seo Çalışmaları - Blog

Site dışı Seo Çalışmaları

 

Site dışı Seo Çalışmaları Nelerden Oluşur

 

Seo çalışmalarına başlarken seo çalışmalarının site içi ve site dışı seo çalışmalarından ibaret olduğunu ve bu iki unsurun birbiriyle bir bütün oluşturduğunu anlatmıştık. Seo çalışmasında site içi çalışmalara anlam katacak çalışma olarak site dışı seoadlandırılabilir. Bu çalışmalar off page seo olarak bilinir.

 

Geçtiğimiz yıl seo çalışmaları bir çok aşamada değişime uğradı. Bu değişimde arama motorları kendilerini güncelleyerek yenilediler. Güncelleme sonrası arama motorlarının ve özellikle Google’ın site dışından alınan linklere karşı bakış açısı değişti.
site dışı seo çalışmaları
 

 

Gerçekleşen değişiklikler nelerdir? Bu konuya değinelim. İlk olarak söyleyebileceğimiz güncellemeden sonra site dışında seo çalışması planlarsanız bunu site içi çalışmalardan ayırmamanız gerektiğidir. Ayırırsanız başarıya ulaşamazsınız. Sitenizle alakası ve ilgisi olmayan yerlerden alınan linkler bunun yanında aniden link artışları, hızlı düşüşler ve içerikleri kopya olan sitelerden alınan linkler sizi başarıya taşıyamaz.

 

Bundan böyle seo çalışması yapacak kişiler her zamankinden daha dikkatli davranmak zorunda. Google ve arama motorlarına karşı zeki olmak durumunda. Aksi taktirde Google ve diğer arama motorlarınca durum fark edilir ve her şey çöpe gider. Bütün emeklerinize yazık olur. Site dışı yapacağınız çalışmalar site içerisinde yapacağınız çalışmalar ile ne kadar ilgili olursa başarıya ulaşma sansınız o kadar artar. Tüm seo çalışmalarında site içi ve site dışı seo ayarları birbiriyle tam bir uyum göstermelidir. Peki site dışı nelerden oluşur? Backlink site dışı Seonun neresindedir?

 

Site Dışı Seo Backlinkten İbaretmidir?

 

Dış seo çalışmalarında backlink önemli bir yer tutar ancak Tabiki her şey backlink demek değildir. Seo çalışmaları her ne kadar komplike bir çalışma olarak görünsede esasında amaç bu komplike yapıda uyumu yakalamaktır. Bir seo çalışması sitenin içerisinde yapılan çalışmalar, site dışına verilen linkler, sosya medya çalışmaları, dışarıdan alınan linkler, domain seçimi, Hosting seçimi gibi kavramların tümünden oluşan bir komplike yapıdır. Bu yüzden seoyu bir bütün olarak ele almak gereklidir. Yapılacak çalışmalar tek bir alanda değil saydığımız tüm yerlerde olmalıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,Yeni bir iş, Borsa Öğrenme,emes hastalığı nedir,Earn Money, almanca türkçe çeviri, cassini uzay aracı