Site İçi Seo Çalışmalarında Yapılması Gerekenler? - Blog

Site İçi Seo Çalışmalarında Yapılması Gerekenler?

 

Site İçi Seo Çalışmaları

 

Yaptığınız bir internet sitesinin sayfalarının üst sırlarda çıkmasını istiyorsanız seo ayarlarını tam olarak yapmanız gereklidir. Seo çalışmaları site içi seo ve site dışı seo olmak üzere 2 ye ayrılır. Bu iki kavram birbirinden ayrılmaz ve birbirini tamamlayan parçalardır. Site i seo çalışmalarında yapılması ve uyulması gereken birtakım kurallar vardır. Domain seçimi de bu site içinde yapılacak seo çalışmalarından birisidir.
Site İçi Seo Çalışmalarında Yapılması Gerekenler?
 

 

Domain Seçimi Ve Önemi

 

Arama motorlarından iyi bir verim almak isteniyorsa iyi bir alan adına yani domaine ihtiyaç vardır. Domainde mümkünse anahtar kelimenizi kullanınız. Alan adı içerisinde geçen keyword yani anahtar kelimeler arama motorlarınca sevilen çalışmalardandır. Arama botları tıpı insan beyni gibi okumayı soldan sağa doğru yaparlar. Bu yöne bakarsak insan beynini taklit etmeye çalıştıklarını söyleyebiliriz. Burada söylemek istediğimiz anahtar kelimenizi domainin sol kısmına yazmanızdır. Seo çalışmaları açısından en uyumlu çalışma şekli budur. Bu durumu örnekle açıklamaya çalışalım.

 

Siteniz sağlık üzerine bir site olsun. Bu alanda almanızı önerebileceğiniz domain seçimi;

 

·         Sagliksitesi.net

 

·         Saglikliyim.com

 

·         Saglikevim.com

 

Şeklinde anahtar kelimizi sola dayalı olarak domain seçmektir. Alacağınız alan adı başkaları tarafından alınmış ise bu kez kelimeleriniz arasına – işreti koyabilirsiniz.

 

·         Seobilelim.co ismi müsait değilse seo-bilelim.com domaini seçilebilir.

 

Sizlere sunuda belirtmek istiyoruz. Alan adınız sitenizin içeriği ve sayfa başlığınızla hiç ilgili değil ise bu durumda seçtiğiniz alan adının keyword kelimelerden oluşmasının herhangi bir faydası olmayacaktır. Arama motorlarının yaptığı son güncellemeler sonrası sadece domain ile üst sıralara çıkabilme dönemi artık kapandı. Bu sebeple sırf anahtar kelimelerden oluşan bir domain yerine içerinizle alakalı bir domain seçmeniz sizin faydanızdadır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,Yeni bir iş, Borsa Öğrenme,emes hastalığı nedir,Earn Money, almanca türkçe çeviri, cassini uzay aracı