Son güncelleme sonrası Backlink Önemini Kayıp mı etti? - Blog

Son güncelleme sonrası Backlink Önemini Kayıp mı etti?

 

Son güncelleme sonrası Backlink Önemini Kayıp mı etti?

 

Backlink seo konusunda belkide en çok tartışılan konulardan birisidir. Kimi otoritelere göre backlink Seonun en önemli parçasını oluştururken bazılarına göre ise backlink artık önemini kaybetmiş durumda. Aslına bakarsak bu iki görüşte yanlıştır. Backlinkin değerinde eskiye oranla artma yada azalma olmadı. Bütün olan biten arama motorlarının algoritmalarını değişmeleri ve bu değişim sonrası eski uygulamalarda arama motorlarının yapay zekaları şimdiki kadar gelişmiş değildi. Durum böyle olunca manipülasyona açık bir durum oluştu. Sonrasında kolay yoldan üst sıralara çıkma şeklinde manipüle edilmeler gerçekleşti. Sonrasında arama motorlarının gelişen yapay zekası bu oyunları ortaya çıkardı. Backlink alınan sitelerin dışarıdan aldığı linkler, backlink verdiği sitelerin aldığı linkler arasındaki oranı bile ölçebilecek bir zekaya sahip arama motorları günümüzde vardır.
Son güncelleme sonrası Backlink Önemini Kayıp mı etti?
 
 

 

Güncelleme öncesi backlink konusunda nicelik kavramıyla üst sıralara çıkmak mümkündü. Yani bir yerlerin link alınması yeterliydi. Anca günümüzde nicelikten çok alınan linkin kalitesi önemlidir. Bu durum bazılarınca link dönemi bitti şeklinde anlaşılsa  da durum böyle değildir. Backlink önemli midir?  Evet kesinlikle önemlidir. Ancak nicelikten çok linkin kalitesi önemlidir.

 

Link aldığımız sitenin kalitesi alınan linkin kaliteli bir link olduğunu gösterir. Kaliteli bir site içerik yönünden özgün, yasaklı olmayan ve belli bir domain otoritesine sahip site demektir. Ayrıca uzun zamandır yayında olan kaliteli içerikler kullanıcıya sunan siteler yine kaliteli site olarak adlandırılır. Çok sayıda ziyaretçi bir site için önemli bir etkendir. Ancak bundan daha önemli olan sadık bir ziyaretçiye sahip bir sitedir. Ziyaretçileriyle devam iletişim halinde olan ve geri dönüşüm sağlanan siteler kaliteli site grubuna girer. Ayrıca sosyal medyayı aktif kullanan siteler yine arama motorları gözünde üst sıraları hak eden yerde olur.

 

Bir diğer önemli özelliğimiz sitemizin dışarıya verdiği linklerdedir. Dışarıya verilen linkler kalitesiz sitelere yönelik olmamalıdır. Böyle bir durum bizi alta doğru sürükleyecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,Yeni bir iş, Borsa Öğrenme,emes hastalığı nedir,Earn Money, almanca türkçe çeviri, cassini uzay aracı