Spor Sektörü Nasıl Gelişir? - Blog

Spor Sektörü Nasıl Gelişir?

 

 

Spor Hakkında

 

Herkesin bildiği üzere spor, gerek fiziki açıdan, gerekse ruhsal açıdan tüm bedenlerde sağlık anlamına gelir. Tüm dünyada başta olimpiyatlar olmak üzere yapılan tüm spor faaliyetleri, yine tüm dünyanın ilgisini çekmekte ve yetenekli sporcular, gerek görsel, gerekse yazılı basında sürekli adından söz ettirmektedir. Spor daima evrenseldir, evrensel olarak kalacaktır.

 

 Sektörel Anlamda Spor

 

Spor sektörü dendiğinde öncelikli olarak futbol sektörü akla geliyor. Belki de tüm dünyanın en fazla para piyasası olan Amerikan Basketbol Ligi (NBA) bile futbol sektörü kadar hızlı değil. Avrupa’nın ve Dünya’nın tüm gelişmiş ülkeleri spor kavramına önce tüm ülke nüfuslarının sağlıklı yaşaması ve gelişmesi, ardından da sportif faaliyetler aracılığı ile ülkeye para akışını hedeflemektedir. Özellikle Amerika ve Avrupa Birliği ülkeleri her daim bu tarz organizasyonlarda sporcularını ilk sıralarda seyrettirmek amacı ile sporcularını yetiştiren ve bununla alakalı alt yapılarını hazırlayan ülkeler olmuşlardır. Bu sporcular, spor yaptıkları kulüpler içerisinde bağlı bulunduğu kulübe hem prestij, hemde maddi anlamda çok büyük katkı sağlamaktadırlar.

 

 Alt Yapı

 

Yukarıda bahsettiğim tüm sportif faaliyetlerde öncelikle alt yapıdan gelmiş olmak çok önemlidir. Sektörün gelişimi de bununla doğrudan orantılı olarak düşünülebilir. Futboldan örnek vermek gerekirse, bir sporcu kulübünün alt yapısından gelip, 1. takıma kadar yükseldiğinde, takımı adına kaydettiği her gol, kurtarış, ya da gösterdiği üstün performans sayesinde küresel anlamda takımının ve kendinin reklamını kolaylıkla yapabilir. Bu da oyuncunun başka kulübe transfer olmasına olanak sağlar ve sporcu hem takımını hemde kendi bütçesini oldukça üst seviyelere çıkarmayı başarır. Özetlemek gerekirse spor sektörünün gelişiminde öncelikli olarak küçük yaştan itibaren aynı spor dalı ile ilgilenmek ve aynı kulüp alt yapısından gelmek çok önemlidir. Spor Sektörü Nasıl Gelişir? sorusunun doğru cevabı alt yapı faaliyetleri ile doğrudan ilgilidir.

Kaynak: Yeni bir iş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,Yeni bir iş, Borsa Öğrenme,emes hastalığı nedir,Earn Money, almanca türkçe çeviri, cassini uzay aracı