Yeni sitelerde Backlink Çalışması - Blog

Yeni sitelerde Backlink Çalışması

 

Yeni Sitelerde Backlink Çalışması Nasıl Olmalıdır?

 

Yeni bir site kurdunuz ve bu siteyi web dünyasına kazandırdınız. Ancak iş burada bitmeyecektir. Bu siteyi sürekli yeni içeriklerle daha çok büyütmek gerekecektir. Daha uzak yerlere ulaşmak ve arama motorlarında üst sıralarda yer alarak ziyaretçilere kolay ulaşmak isteyeceksiniz. Ancak bu işler kolay değildir öncelikle bunu baştan belirtelim. Büyük sabır gerektirir. Sabırlı olmak bu işlemlerin en başında sahip olunması gereken erdemdir. Sabırlı olduğunuzu farz ederek yazımıza devam ediyoruz.

 

Yeni bir site nedir?önce bunu açıklayalım. Yayın hayatı 1 yılın altındaki siteler yeni site olarak adlandırılır. Ancak sitemiz kısa sürede yükselişe geçer, ziyaretçi sayısı günden güne artar, doğal linkler kazanırsa bu durumda oturmuş site olarak adlandırılacaktır.
yeni sitelerde backlink çalışması
 

 

Yeni bir site sahibiyseniz ilk yapmanız gereken aceleci olmamaktır. Yeni bir siteye link almak için acele etmeyiniz. Yeni bir sitenin aniden çok sayıda link alması hiç doğal bir durum olmayacaktır. Bu durum arama motorlarının gözünden kaçmaz. İnandırıcı olamazsınız. Linkler uzun süre sitenize fayda sağlamaz. Böyle durumlarla karşılaşan site yöneticileri genel olarak hataya düşerler ve linkler yetersiz kanısına vararak daha çok link almaya çalışırlar. Alınan bu linkler bir süre sonra siteye zarar vermeye başlar. Sonuç olarak arama motorlarınca cezalandırılmakla finali yapabilirsiniz. Böyle durumlarda arama motorları filtrelerine takılırsınız.

 

Yeni siteler konusunda ilk olarak yapılması gereken biraz zaman tanımaktır. Sonrasında ise kaliteli sitelerden kaliteli içerikler ile tanıtım yazıları almaktır. Bu yazılarda sitemizin adı , domaini ve anahtar kelimeleri geçebilir. Tanıtım yazılarında bazen tek bazen de iki link verilmelidir. Çok sayıda link doğallığı bozacağından fayda getirmeyecektir. İki linkten birisi ana sayfaya verilmelidir.

 

Link sağlamaya başlayınca bu işi doğal olarak yapmaya özen göstermeliyiz. Yavaş yavaş hareket ederek doğallıktan ödün vermemeliyiz. Doğal olmayan çalışmaların sitelerimize zarar vereceğini asla unutmamalıyız.

 

Yeni sitelerde sitemizin içeriğiyle alakası olmayan sitelerden link almamalı yada link değişimi yapmamak gereklidir. Sitemizin içeriğiyle uyumlu sitelerden link alımı yukarıda anlattığımız gibi yine aceleci olmadan yapılmalıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,Yeni bir iş, Borsa Öğrenme,emes hastalığı nedir,Earn Money, almanca türkçe çeviri, cassini uzay aracı